Meniu
Nauris Kalinauskas

Nauris Kalinauskas

Nauris Kalinausks (dzimis 1972) – dizaineris, kurš savu karjeru uzsāka reklāmas jomā, ir jau zināms ne tikai Lietuvā, bet arī visā pasaulē. Puisim, kurš ir studējis arhitektūru un pabeidzis Viļņas Mākslas Akadēmiju, 1996. gadā tā bija lieliska joma peļņai, taču ne pašizpausmei. Tāpēc jau drīz Nauris pievērsās mēbeļu projektēšanai, daudz laika un pūļu veltīdams jaunu tehnoloģiju meklējumiem un dažādiem eksperimentiem. 2000. gadā viņš nodibināja dizaina studiju „Contraforma”, kuru vada vēl līdz šim.

Arhitekta profesija un pieredze grafiskā dizaina jomā ir diezgan lielā mērā ietekmējusi dizainera māksliniecisko veidošanos. Nauri aizrauj ģeometrija, tās formu vienkāršība un skaistums. Materiāla vienkāršība un formas piešķiršana tam ar tehnoloģiju palīdzību veicina radošumu, bet tajā pašā laikā ļauj saglabāt priekšmeta tīrās formas un izskatu. „Kad norobežojies no savas ikdienas vides uztveres un palūkojies uz priekšmetu citādi, apmeklē brīnumaina radīšanas sajūta un vēlme materializēt savas domas,” saka Nauris.

Dizainera veiksmi un starptautisko atzīšanu, visticamāk, ietekmēja viņa filozofija, kurā svarīgākā ir ideja. Dizainera darbus vainago daudzi novērtējumi, no kuriem spilgtākais – Red Dot balva par mīksto solu sēriju LOGO.

Produkti: Y_system / LOGO
Ražotāji: Gurda